Izvor: S media, 21.Mar.2011, 16:19 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HSP protiv koncerta Lepe Brene u Osijeku (FOTO)
Hrvatska stranka prava se protivi održavanju koncertu Lepe Brane, koji je najavljen za subotu 26.mart u Osijeku. Smatraju da svako ko bude došao na koncert ne voli Hrvatsku, niti je ikada voleo. Čak i gradonačelnik Osijeka poziva ljude da ne dolaze na taj koncert, iako, navodi da je svaki vid zabrana kontraproduktivan.
U HSP-u su odlučni da onemoguće koncert Lepe Brene, koji je najavljen za subotu 26. marta u osječkoj dvorani Gradski vrt.
- Mi ćemo u >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << subotu doći ispred dvorane i preduzećemo sve legalne korake da se to veče koncert Lepe Brene ne održi. Doćiće nas mnogo. Ispred ulaza u dvoranu ćemo pevati svoje, a stajaćemo kod svih ulaza. Oni koji budu hteli da uđu neka prolaze kroz nas, a po našem mišljenju svi koji dođu na taj koncert - ne vole Hrvatsku, niti su je ikada voleli - rekao je predsednik Saveza udruženja dobrovoljaca HOS-a Borislav Barišić na konferenciji koju je HSP održao u ponedeljak u Osijeku ispred spomenika hrvatskim braniteljima i civilnim žrtvama Domovinskog rata.
Predsednik HSP-a i saborski zastupnik Daniel Srb ponovio je da „Osijek nije Šabac“. Lično mu, kako kaće smeta to što su lokalne vlasti izdale dozvolu za ovaj koncert.
- Lepa Brena zbog svog stava tokom rata u Hrvatskoj i BiH predstavlja simbol agresije na ove prostore. Ona predstavlja politiku kojoj u Osijeku nije mesto i gradske vlasti su trebalo da zabrane korišćenje gradskih prostora za ovaj kulturocid - rekao je Srb, pozvavši Osječane da bojkotuju koncert uz zaključak da će „na njega da dođi oni koji su u Domovinskom ratu napadali Osijek, a sada žive u okolini.“
Protestu će se pred dvoranom pridružiti i članovi Udruge obitelji nestalih i nasilno odvedenih hrvatskih branitelja, koji su ogorčeni da se u Osijeku organizuje Brenin koncert. Gradonačelnik Osijeka Krešimir Bubalo poručio je da je protiv bilo kakvih zabrana:
- Time se postiže kontraefekt, jer je ono što se brani zapravo najslađe. Ni meni lično se taj koncert ne sviđa i pozivam ljude da na njega ne dolaze, ali nemam ingerencije da ga zabranim - rekao je Bubalo.
(jutarnji.hr)
Protest zbog najavljenog nastupa Lepe Brene u Osijeku
Izvor: SrbijaNet.rs, 21.Mar.2011
Predstavnici veteranskih udruženja i rukovodioci desničarske Hrvatske stranke prava (HSP) danas su u Osijeku protestovali protiv koncerta Lepe Brene koji će je najavljen za subotu. Borislav Barišić, predsednik Saveza udruženja dobrovoljaca Hrvatskih oružanih snaga (HOS), najavio je da će veterani
Osiječani protestvuju zbog Breninog koncerta
Izvor: Svet, 21.Mar.2011
Koncert koji bi Lepa Brena trebalo da održi 26. marta u Osijeku izaziva buru reakcija među lokalnim stanovništvom, koje već nedeljama protestvuje protiv gostovanja srpske pevačice. " Mi ćemo u subotu doći pred dvoranu i preduzeti sve legalne korake da se te večeri koncert Lepe Brene ne održi....
Osijek: Protest veterana zbog koncerta Lepe Brene
Izvor: Radio Slobodna Evropa, 21.Mar.2011
Deničarska Hrvatska stranka prava (HSP) i nekoliko udruženja veterana usprotivili su se u ponedeljak koncertu Lepe Brene u Osijeku koji je najavljen za subotu. Predsednik HSP Daniel Srb ocenio je da je Lepa Brena "simbol agresije na ovim prostorima", dok je predsednik Saveza udruženja dragovoljaca...
Osijek: Protest zbog Lepe Brene
Izvor: B92, 21.Mar.2011
Zagreb -- Desničarska Hrvatska stranka prava (HSP) i nekoliko udruženja veterana usprotivili su se koncertu Lepe Brene u Osijeku koji je najavljen za subotu...Predsednik HSP Daniel Srb ocenio je da je Lepa Brena "simbol agresije na ovim prostorima"...Predsednik Saveza udruženja dragovoljaca Hrvatskih...
Veterani i pravaši protiv Lepe Brene
Izvor: Glas javnosti, 22.Mar.2011, 07:11
ZAGREB - Predstavnici veterana i desničarske Hrvatske stranke prava..(HSP) danas su u Osijeku protestovali protiv koncerta Lepe Brene koji će..je najavljen za subotu...Borislav Barišić, predsednik Saveza udruženja dobrovoljaca Hrvatskih..oružanih snaga (HOS), najavio je da će veterani i njihovi...




