Izvor: B92, 14.Nov.2011, 20:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HDZ se žali zbog blokade imovine
Zagreb -- Pravni zastupnik HDZ uložio je žalbu Vrhovnom sudu na rešenje zagrebačkog Županijskog suda o blokadi imovine HDZ zbog optužbi za korišćenje "crnih fondova".
"Očekujem pozitivan ishod žalbe, kao i to da će Vrhovni sud o tome odlučiti u kratkom roku, jer je svako odugovlačenje štetno", rekao je Vladimir Gredelj novinarima, ističući da je stranačka imovina, odnosno zgrada centrale HDZ na Trgu žrtava fašizma u Zagrebu stečena legalno pre 2003. godine.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Stranka je osumnjičena da je preko agencije "Fimi medija" i na druge načine iz državnih preduzeća "isisavala" desetine miliona kuna i punila crne fondove, koje je koristila za finansiranja predizbornih kampanja.
"U nalogu za proširenje istrage u slučaju 'Fimi medije', stoji da je novac koji je prosleđivan tadašnjem premijeru i šefu HDZ-a Ivi Sanaderu završio u crnim fondovima, ali ne u HDZ-u", ističe Gredelj.
On smatra da je "o sitnišu od 30 miliona kuna (oko četiri miliona evra) za koliko se procenjuje da je završilo u crnim fondovima odlučivalo tek nekoliko ljudi, a ne cela stranka koja ima znatno veće prihode", kao i da "u HDZ-u nisu svi sve znali, kako se tvrdi".
Blokada imovine HDZ-a ostaje sve do pravosnažnosti presude u kojoj će se odlučiti da li je HDZ-u pripala nezakonito stečena imovinska korist ili do drugačije odluke Vrhovnog suda koji nema rok u kome mora odlučiti o žalbi.
Žalba ne zaustavlja blokadu HDZ-ove imovine, pa ostaje da važi zapis u zemljišnoj knjizi kojom je tražena zabrana prodaje ili opterećenja zgrade na Trgu žrtava fašizma.










