Izvor: RTS, 20.Mar.2015, 21:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Grabar Kitarović: Dobro da Pusićeva bude na čelu UN
Ministarka spoljnih poslova Hrvatske Vesna Pusić rekla je da je o svojoj kandidaturi za generalnog sekretara UN-a razgovarala s predsednicom Kolindom Grabar Kitarović, koja je ocenila da bi to bilo dobro za Hrvatsku.
Vesna Pusić, koja se pominje među aspirantima za naslednika sadašnjeg generalnog sekretara Ban Kimuna, smatra da bi kandidaturu hrvatskog političara za jednu od najviših dužnosti u međunarodnoj >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << zajednici trebalo da podupre svako kome je stalo do promocije zemlje, javili su hrvatski mediji, prenosi Tanjug.
"Sama činjenica da bih ja ili neko drugi iz Hrvatske mogao da bude ozbiljan kandidat za to mesto je samo plus za promociju zemlje", dodala je Pusić u intervjuu HRT-u.
Da bi nasledila Bana čiji mandat ističe krajem 2016, kandidaturu šefice hrvatske diplomatije treba da podrži premijer i predsednica države.
Kandidate predlaže Savet bezbednosti, a glavnog sekretara bira Generalna skupština UN-a.
"Za HR dobro da Pusić bude u UN"
Izvor: B92, 20.Mar.2015
Predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović je ocenila da bi to bilo dobro za Hrvatsku da ministarka spoljnih poslova Vesna Pusić bude na čelu UN..."Razgovarale smo o mojoj kandidaturi za generalnog sekretara UN-a..ocenila je da bi to za Hrvatsku bilo dobro", rekla je Pusić koja se pominje među...





