Izvor: S media, 07.Feb.2010, 11:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Eksperti Evropske komisije stižu u BiH
Eksperti Evropske komisije koji će izvršiti uvid u ispunjavanje uslova iz "mape puta" za liberalizaciju viznog režima stižu u ponedeljak u Bosnu i Hercegovinu, potvrdjeno je u Ministarstvu bezbednosti BiH.
U misiji eksperata, kako u današnjem broju pišu "Nezavisne novine", biće tri Slovenca, Holandjanin i Finac, a analiziraće ispunjenost uslova iz Bloka 2 koji se tiče imigracije, azila i granica. Eksperti Evropske komisije ostaće najverovatnije do petka.
>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Narednog ponedeljka, 15. februara, prema saznanjima lista, dolaze eksperti Evropske komisije koji će analizirati ispunjenje uslova u oblasti Bloka 3, tačnije borbe protiv organizovanog kriminala, korupcije, saradnje policija i pravosudja.
Većina domaćih političara očekuje pozitivne ocene ekspertskih timova Evropske komisije, medjutim oko dobijanja bezviznog režima za BiH u julu, kako je najavio visoki predstavnik u BiH Valentin Incko, podeljena su mišljenja.
S obzirom na to da ekspertski timovi Evropske komisije dolaze kako bi ocenili stanje u vezi s granicama i azilom, javnim redom i sigurnošću, većina domaćih političara je istakla važnost nedavnih policijskih akcija u Gornjoj Maoči, gde je uhapšeno sedam pripadnika vehabijskog pokreta zbog ugrožavanja ustavnog poretka i teritorijalne celine BiH, kao i u RS, gde je poliicja izvela veliku akciju u otkrivanju narkodilera i drugih krivičnih dela.








