Crna Gora traži izručenje trojice iz Srbije

Izvor: Mondo, 22.Nov.2016, 11:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Crna Gora traži izručenje trojice iz Srbije

Crnogorsko Ministarstvo pravde zatražilo od Srbije izručenje trojice njenih državljana koji su okrivljeni da su deo organizovane kriminalne grupe koja je pripremala terorističke napade na dan izbora u Crnoj Gori, 16. oktobra.

Foto: AP Photo/Darko Vojinovic

Crnogorci traže izručenje Predraga Bogićevića, Nemanje Ristića i Miloša Jovanovića, javlja podgorička štampa.

Od državnih organa Rusije, takođe, kako prenosi list Pobjeda, zatraženo je saslušanje >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << državljana te zemlje, Eduarda Vladimiroviča Širokova i Vladimira Nikolajeviča Popova, koji se terete kao čelnici kriminalne organizacije čiji cilj je bio da izazovu krvoproliće i trajno destabilizuju državu Crnu Goru.

O učešću Rusa otvoreno je govorio Aleksandar Sinđelić, državljanin Srbije, osumnjičen kao jedan od kolovođa planiranog terirističkog napada u Crnoj Gori, a koji se nalazi u pritvoru u Spužu. Sinđelić je, takođe, kako je ranije objavljeno, progovorio i o učešću funkcionera opozicinog Demokratskog fronta (DF) u planiranoj realizaciji terorističkog plana.

Sinđelić priznao da je pripremao napad?

Predstavnici DF su više puta ranije ocenili da je, kako kažu, navodni teroristički plan deo režije crnogorske vlasti, radi obezbeđenja za nju povoljnog ishoda parlamentarnih izbora koji su održani 16. oktobra. Takođe, DF je zapretio i bojkotom rada Skupštine, pa i uličnim protestima, ukoliko bi tužilačka istraga u vezi sa pomenutim planom bila nepovoljna za taj politički savez.

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.