Izvor: Mondo, 14.Avg.2015, 19:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ćerka Svetozara Marovića na slobodi
Menadžerka Opštine Budva Milena Marović Bogdanović, koja je u četvrtak uhapšena zajedno sa još 12 osoba osumnjičenih za zloupotrebu službenog položaja, puštena je danas da se brani sa slobode.
Foto: Marija Savić
"Vijesti" nezvanično saznaju da će tužiteljka za ostale uhapšene sudiji za istragu predložiti produženje pritvora.
Sudija za istrage Višeg suda u Podgorici Radomir Ivanović večeras će saslušati sadašnje i bivše čelnike budvanske >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << opštine, kojima je tužilac juče odredio zadržavanje od 48 sati.
Prema nezvaničnim informacijama TV Vijesti, bivši predsednik Opštine Budva Rajko Kuljača razgovarao je sa glavnim specijalnim tužiocem Milivojem Katnićem. Navodno, Kuljača u ovom slučaju može biti svedok saradnik.
Službenici policije su u četvrtak ujutru u Budvi, po nalogu tužilaštva, uhapsili 13 osoba osumnjičenih da su, zloupotrebom službenog položaja, oštetili opštinski budžet za deset miliona eura.
Među uhapšenima su predsednik budvanske Opštine Lazar Rađenović, njegov prethodnik na toj funkciji Rajko Kuljača, kao i još nekoliko bivših i sadašnjih funkcionera te lokalne samouprave.
Uhapšeni su juče pred specijalnim tužiocem negirali krivicu.
Osim 13 osoba koje su uhapšene, policija traga za još jednom koja je, prema njihovim saznanjima, van Crne Gore.














