Carinici zaplenili 240 bumbara

Izvor: Mondo, 11.Jan.2013, 11:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Carinici zaplenili 240 bumbara

Makedonski carinici zaplenili su na graničnom prelazu Đevđelija 240 živih bumbara, prilikom pretresa kombija sa makedonskim tablicama.

Uvoznik iz Skoplja je, kako izveštavaju makedonski mediji, prijavio za carinjenje 3.600 živih bumbara za oprašivanje rastinja u plastenicima, ali su carinski službenici, prilikom detaljne kontrole, otkrili višak od 240 bumbara koji nisu bili obuhvaćeni carinskom deklaracijom i priloženom dokumentacijom.

U kombiju je, kako se >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << precizira, nađeno 60 kutija sa po 60 bumbara, ali i višak od 240 bumbara (četiri kutije sa po 60 ovih insekata).

Oduzeti bumbari su, prema saopštenju makedonske Carinske uprave, predati u nadležnost Agencije za upravljanje oduzetom imovinom, a u toku je postupak za njihovo ustupanje Fakultetu za poljoprivrednu proizvodnju i hranu.

(Tanjug/Ilustracija: Guliver/getty Images)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

VIŠAK: Zaplenjeno 240 bumbara

Izvor: Kurir, 11.Jan.2013

Carini je bilo prijavljeno 3.600 živih bumbara za oprašivanje rastinja u plastenicima, ali je otkriveno 240 bumbara koji nisu bili obuhvaćeni carinskom deklaracijom..SKOPLJE - Makedonski carinici zaplenili su na graničnom prelazu Đevđelija 240 živih bumbara, prilikom pretresa kombija sa makedonskim...

Nastavak na Kurir...

Carinici zaplenili bumbare!?

Izvor: Radio 021, 11.Jan.2013

Makedonski carinici zaplenili su na graničnom prelazu Đevđelija 240 bumbara, prilikom pretresa kombija sa makedonskim tablicama.

Nastavak na Radio 021...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.