CG: Privedeni napadači na novinare

Izvor: B92, 05.Okt.2012, 20:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG: Privedeni napadači na novinare

Podgorica -- Crnogorska policija privela je Gorana Čavića i Slavka Rončevića, osumnjičene za napad na novinare "Vijesti" i "Dana" u Pljevljima.

"Po izvršenoj identifikaciji, oni su pozvani i pristupili su u službene prostorije Područne jedinice Pljevlja, gde su prikupljena obaveštenja u svojstvu građana. Nakon uzimanja izjava, oni su procesuirani nadležnom tužilaštvu u skladu sa zakonom", navela je policija.

Istovremeno, crnogorski premijer Igor Lukšić osudio >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je napad na dopisnike "Vijesti" i "Dana" iz Pljevalja, Gorana Malidžana i Božidara Jelovaca, koji su sinoć napadnuti nakon tribine koalicije "Evropska Crna Gora" u tom gradu.

Oni su prvo verbalno napadnuti od pristalica vladajuće koalicije, koji su im upućivali preteće poruke, a potom je došlo i do fizičkih nasrtaja na novinare.

Lukšić je u Bijelom Polju kazao da osuđuje napada na novinare, ukazuju i da je u pitanju neprihvatljiv čin.

"Apsolutno osuđujem svaki incident koji podrazumeva napad na novinare i to sam više puta isticao, odnosno promovisao politiku koja treba da zaštiti slobodu medija. To što se desilo u Pljevljima je apsolutno neprihvatljivo i ne sme da se dešava", rekao je on.

Lukšić je kazao da su zlonamerni i tendenciozni navodi da je na napad na novinare došlo nakon što je on na predizbornom skupu koalicije "Evropska Crna Gora" optužio "Vijesti" i "Dan" da su se stavili u službu opozicije.

"Smatram da Vijesti i Dan nisu nezavisni dnevnici, već da su opozicioni dnevnici. Sloboda medija podrazumeva i slobodu da se vi svrstate, ali nije fer i nije pošteno da građanima prodajete da ste nezavisni, a zapravo niste, nego ste vrlo svrstani", naveo je on.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Uhapšeni osumnjičeni za napad na novinare Vijesti i Dana

Izvor: Radio Slobodna Evropa, 05.Okt.2012

Crnogorska policija saopćila je u petak da je privela dvojicu osumnjičenih za napad na novinare Vijesti i Dana u Pljevljima, kao i da su oni procesuirani Tužilaštvu.     Policija je saopćila da je identifikovala Gorana Čavića i Slavka Rončevića kao napadače na novinare. "Po izvršenoj...

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.