Izvor: B92, 13.Okt.2015, 08:23 (ažurirano 02.Apr.2020.)
CG: Na Žabljaku prvi put u godini ispod nule
Na Žabljaku je u utorak ujutru izmereno minus jedan stepen Celzijusa, što je prva "zimska" temperatura ove jeseni.
Hladno je i u Kolašinu, tek šest stepeni iznad nule, a dva stepena je u Nikšiću.
Osetno hladnije vreme u odnosu na prethodne dane je i na primorju - u Herceg Novom 12 stepeni, a u Baru samo 13 stepeni. Toliko je izmereno i u Podgorici.
Posle dugog i veoma sušnog leta, u Crnoj Gori su ovih dana pale i jake kiše.
Na području Podgorice, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << gde je proteklih dana palo 70 litara kiše po metru kvadratnom, potekla je reka Ribnica čije je korito bilo suvo od juna.
Pojačan je vodotok Morače, a nove padavine se očekuju ove sedmice.






