CG: 250.000 nelegalnih ležajeva

Izvor: B92, 10.Avg.2007, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG: 250.000 nelegalnih ležajeva

Podgorica -- Blizu 250.000 ležajeva u privatnom smeštaju na crnogorskom primorju vlasnici nelegalno izdaju, prenose podgorički mediji.

"Zbog neplaćanja komunalija, poreza na nekretninu i boravišne takse prihodi lokalne uprave znatno su smanjeni", izjavio je glavni turistički inspektor Božo Vučeković.

Turistička inspekcija je donela 142 rešenja o zabrani rada i izrekla 166 kazni, ukupno 10.230 evra.

Telefon turističkog centra Montenegro, 9817, u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << julu je pozvalo 1.890 turista. Onih koji su davali pohvale bilo je 324, a njih 1.566 se žalilo. Vučeković kaže da je najviše primedaba bilo na glasnu muziku, naplatu ulaza na plaže, nestašicu vode i struje i slično.

"Bilo je tu, uslovno rečeno, i razmaženih turista, onih prefinjenih, koji su podnosili prijave i pritužbe na najezde komaraca, na buku iz aviona, na ponašanje prolaznika, na neracionalno korišćenje vode, na rad pekare i dim iz pekare, na prokopan put", kaže on.

U Crnoj Gori rade 23 turističkih inspektora, a Vučekovića kaže da to nije dovoljno.

U junu i julu u Crnoj Gori boravilo je više od 460.000 turista.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.