Brandšteter novi vicekancelar Austrije

Izvor: RTS, 17.Maj.2017, 11:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brandšteter novi vicekancelar Austrije

Ministar pravosuđa Volfgang Brandšteter položio je zakletvu pred predsednikom Austrije Aleksanderom van der Belenom, čime preuzima novu dužnost, vicekancelara.
Izmena u timu Narodne partije Austrije (OVP) u vladi bila je neophodna nakon što je dosadašnji vicekancelar i ministar privrede Rajnhold Miterlener podneo ostavku na sve političke funkcije.

Njegovu funkciju lidera OVP-a preuzeo je >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << šef austrijske diplomatije Sebastijan Kurc, koji nije želeo, i pored insistiranja koalicionog partnera – Socijaldemokratske partije (SPO) – da preuzme dužnost vicekancelara.
Takođe, i novi ministar privrede Harald Marer je položio zakletvu i preuzeo novu dužnost.
U svom govoru, nakon polaganja zakletve dva nova člana vlade, predsednik Van der Belen ukazao je na odgovornost koju vlada ima.
Rekao je da dan nakon što je postignut dogovor o datumu za održavanje prevremenih parlamentarnih izbora, razume do određene mere što koalicionim partnerima nije jednostavno da nastave rad do izbora kao da se ništa nije dogodilo.
Međutim, podvukao je da građani s pravom očekuju da vlada do izbora ispunjava svoje obaveze.
Od svih partija je zatražio ozbiljno shvatanje odgovornosti, te posebno podvukao da se ugled Austrije u Evropi i svetu mora imati u vidu.
Inače novi vicekancelar je rekao da sebe doživljava kao neku vrstu posrednika između "frontova" i da je glavni zadatak da se spreči haos i sprovedu važni projekti.

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.