Izvor: B92, 27.Jun.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Blaga ograda od ustaštva"
Zagreb -- Savez antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske u pismu vladi zatražio akcije protiv onih koji svojim postupcim šire mržnju.
Pismo je upućeno i zagrebačkom nadbiskupu Josipu Bozaniću i zadarskom gradonačelniku Živku Kolegi, od kojeg Savez antifašista traži ostavku.
"Žalosno da je da je tek nakon reakcija stranih organizacija usledila blaga ograda od ustašoidnih istupa i simbola koje ne možemo svesti samo na ustaški pozdrav ´Za dom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << spremni ´ koju praktikuje pevač Tompson na svojim koncertima", ističe se u pismu Vladi.
Savez antifašista Hrvatske ističe da na nedavnom koncertu Marka Perkovića Tompsona na Maksimiru nije nedostajalo ustaških obeležja.
Oni su uputili poziv hrvatskoj vladi da prema ovakvim pojavama postupi po zakonu, kako bi se one adekvatno kaznile i sprečile.








