Izvor: S media, 15.Apr.2010, 20:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bivši premijer RS pušten na slobodu
Bivši predsednik vlade Republike Srpske Gojko Kličković pušten je danas na slobodu pošto je za to uknjižena hipoteka, potvrdjeno je danas u Sudu Bosne i Hercegovine.
Sud BiH prošle sedmice doneo je odluku da Kličković bude pušten na slobodu pošto bude položena kaucija u vrednosti od 200.000 konvertibilnih maraka.
Kličković, protiv koga se vodi sudski postupak zbog ratnih zlocicna pocicnjenih početkom rata 1990-tih u Bosanskoj Krupi nad Bošnjacima, boraviće >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << uz poštovanje mera zabrane koje mu je odredio Sud BiH, u Novom Gradu u kući brata koja je založena za njegovo puštanje na slobodu.
Uz prihvatanje hipoteke ,Sud BiH je Kličkoviću izrekao mere zabrane napuštanja mesta prebivališta na području Novog Grada bez prethodnog odobrenja Suda.
Kličkoviću su oduzeta lična dokumenta, putne isprave i vozačka dozvola, a svakodnevno se mora javljati u stanicu policije u Novom Gradu.
Ukoliko prekrši bilo koju od izrečenih mera zabrane, Kličkoviću može biti odredjen pritvor, a kontrola opravdanosti izrečenih mera biće obavljana svaka dva meseca.


















