Izvor: RTS, 30.Mar.2019, 11:18 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Bileća, odbranjene kuće od vatrene stihije
Kuće u selu Doluše, kojima se na desetak metara približila vatrena stihija, odbranjene su, rekao je komandir Vatrogasne jedinice u Bileći Radomir Radmilović.
Radmilović je istakao da je situacija bila veoma teška, ali da su vatrogasci uz velike napore uspeli da odbrane kuće od vatre, prenosi TV Republike Srpske.
I dalje su aktivni požari u Bijeloj Rudini, u rejonu sela Granica, >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << kao na području sela Baljci koji se juče proširio iz Crne Gore. U Gacku je dalje gori u selu Cernica.
U Nevesinju je tokom dana izbio novi požar na području Jarčišta, čija je linija duga oko 500 metara. Vatra je zahvatila cerovu šumu i suvu travu, zbog čega se brzo širi.
Vatrogasci i na ovoj lokaciji pokušavaju da spreče vatrenu stihiju da ne ugrozi objekte.
Od juče je u Nevesinju aktivan i požar u mestu Zalom, koji je zahvatio šumu.
Na području Hercegovine vatrogasci se svakodnevno bore sa požarima, zbog čega apeluju da građani ne pale vatru na otvorenom.
Izbila tri nova požara na području Bileće, vatra na 30 metara od kuća
Izvor: Nezavisne Novine, 30.Mar.2019
BILEĆA - Požar u selu Doluše kod Bileće približio se na oko 30 metara od kuća, rečeno je Srni u Regionalnom centru Republičke uprave civilne zaštite čije je sjedište u Bileći.










