BiH: Dvoličnost Srbije

Izvor: S media, 02.Apr.2010, 12:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

BiH: Dvoličnost Srbije

Savez za bolju budućnost BiH smatra da je Srbija usvajanjem Deklaracije o Srebrenici još jednom pokazala dvoličnost i nepostojanje pune volje da nedela koja su počinjena tokom rata u BiH nazove pravim imenom -genocidom.

U saopštenju za javnost Savez podseća da je najteža posledica te agresije genocid te da je to potvrđeno i presudom Međunarodnog suda pravde u Haagu.

Međutim, u saopštenju se ističe da je dobro to što se zvanični Beograd usvajanjem Deklaracije o Srebrenici počeo suočavati sa zločinima koji su uz punu vojnu i političku

podršku tadašnjeg režima u Beogradu počinjeni u Bosni i Hercegovini, prenosi Dnevni avaz.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.