A šta kaže makedonska vlada

Izvor: Mondo, 21.Avg.2017, 20:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

A šta kaže makedonska vlada

Makedonska vlada pozdravila je večeras objavu zvaničnog Beograda da se zalaže za očuvanje prijateljskih odnosa i vrati stanje u odnosima dve zemlje u uobičajene okvire.

Foto: MONDO

Istakla da je čvrsto posvećena i preduzima intenzivne napore u cilju rešavanja nastalih problema.

U saopštenju pres službe se navodi da makedonska vlada ne želi da donosi ishitrene zaključke i naglašava da razvija prijateljske odnose sa svim susednim zemljama, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << prenela je MIA.

"Nova makedonska vlada je čvrsto posvećena i preduzima intenzivne napore u cilju rešavanja nastalih problema, unapređujući međususedske odnose, saradnju i partnerstvo sa Srbijom, kao i drugim zemaljama u okruženju. Ubeđeni smo da je to jedini način da region odlučno krene napred", kaže se u saopštenju.

OVO je razlog frke s Makedoncima?!

Prethodno je makedonska vlada saopštila da će prilikom odlučivanja o članstvu Kosova u Unesko uzeti u obzir stavove većine zemalja Evropske unije.

"Republika Makedonija razvija prijateljske odnose sa svim susednim zemljama. Kada postoje otvorena i osetljiva pitanja sa susedima, Vlada Makedonije vodi politiku dobrosusedskih odnosa i regionalne saradnje, neutralnosti i nemešanja u sporne stvari drugih država", navedeno je u vladinom saopštenju, nakon povlačenja na konsultacije zaposlenih u Ambasadi Srbije u Skoplju.

"Što se tiče glasanja za članstvo Kosova u Unesko, Vlada Makedonije će uzeti u obzir stavove većine zemalja Evropske unije", navedeno je saopštenju makedonske vlade.

Do zahlađenja u odnosima dve zemlje došlo je upravo povodom pitanja članstva Prištine u UNESCO.

Dačić zapretio Skoplju: Evo šta će da uradi Srbija

Evo šta je u maju rekao Zaev, a šta Vučić

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Makedonija pohvalila Srbiju

Izvor: Vesti-online.com, 21.Avg.2017

Makedonska vlada pozdravila je večeras objavu zvaničnog Beograda da se zalaže za očuvanje prijateljskih odnosa i vrati stanje u odnosima dve zemlje u uobičajene okvire, i istakla da je čvrsto posvećena i preduzima intenzivne napore u cilju rešavanja nastalih problema...U saopštenju pres službe...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.