Izvor: B92, 11.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Zlatna riba" u Ohridskom jezeru
Ohridsko jezero
Ohrid -- Ribolovac Duško Sandevski upecao je u Ohridskom jezeru ribu boje starog zlata.
Ulovljeni primerak težak je 1,4 kilograma i dugačak pola metra. Prema navodima skopskog dnevnika Vest, takva riba do sada nije upecana u Ohridskom jezeru.
Sandevski, koji je iz Skoplja, poneo je ulov u Skoplje, gde će je proučavati biolozi, od kojih se očekuje odgovor na pitanje odkud takva riba u Ohridskom jezeru.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.







