Žene se lako navuku na porniće

Izvor: Mondo, 30.Okt.2014, 20:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Žene se lako "navuku" na porniće

Žene su jednako podložne tome da se "navuku" na porno filmove kao i muškarci, pokazalo je nemačko istraživanje.

Foto: Guliver/Getty images/Thinkstock

Nema ništa loše u povremenom gledanju pornića, ali prethodna istraživanja pokazala su da 17 odsto žena sebe smatra zavisnicama od ovakvog sadržaja.

Takođe, nemačka studija pokazala je da često uživanje u gledanju filmova za odrasle, može da dovede do toga da žene postanu hiperseksualne >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << - skoro opsednute seksualnim fantazijama i planiranjem kako da zamišljenu "akciju" sprovedu u delo.

Pornografski sadržaji su na Internetu lako dostupni i toliko traženi, da su ih naučnici proglasili "novim kokainom".

U ovoj studiji, istraživači su pratili seksualnu zavisnost među heteroseksualnim ženama koje redovno uživaju u gledanju porno filmova. U studiji su učestvovale 102 žene starosti do 30 godina, od kojih je polovina "navučena" na pornografiju. Analiziran je i njihov nivo seksualnog uzbuđenja prilikom pogleda na pornografske fotografije, kao i njihova želja za seksom.

Dame koje su navučene na filmove za odrasle su pornografske slike ocenjivale kao seksualno uzbudljivije, a njihova želja za seksom je nakon gledanja takvih fotki bila veća.

"Takođe, kod zavisnica od porno sadržaja je primećena i veća seksualna žudnja prilikom pogleda na slike koje prikazuju ovakav sadržaj. Međutim, ove zavisnice najčešće imaju i problematično seksualno ponašanje", kaže profesor Matijas Brend sa Univerziteta u Nemačkoj.

Zaključak istraživača je da se žene jednako lako mogu "navući" na porniće kao i muškarci, ali i da ova zavisnost utiče na njihovo ponašanje isto kao i na pripadnike suprotnog pola.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.