ŽENSKI MOZAK SE MANJE ODMARA OD MUŠKOG

Izvor: Kurir, 22.Nov.2010, 17:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ŽENSKI MOZAK SE MANJE ODMARA OD MUŠKOG

MONTREAL - Mozak žene je aktivniji od mozga muškarca, pokazali su rezultati istraživanja koje je sprovela kanadska naučnica Adrijana Mendrek, rukovodilac odeljenja za psihijatriju pri Univerzitetu u Montrealu.

Mendrekova, specijalista za šizofreniju, došla je do tih rezultata poređenjem aktivnosti mozuga kod muškaraca i žena u grupi američkih pacijenata obolelih od šizofrenije, preneli su francuski mediji.

Istraživanje je pokazalo da je ženski mozak aktivniji od >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << muškog, čak i kada se odmara. Mendrekova je, međutim, istakla da to ne znači da se mozak žena nikada ne odmara. Radi se o tome da je, kako je rekla, neuronska aktivnost mozga veća kod žena nego kod muškaraca.

"Svi mozgovi su zapravo u stalnoj aktivnosti, radi se samo o njenom nivou", objasnila je Mendrekova.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.