ZABRANJEN GOLI ANDREJ PEJIĆ

Izvor: Kurir, 17.Maj.2011, 14:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

ZABRANJEN GOLI ANDREJ PEJIĆ

NJUJORK - Andrej Pejić zaradio je svoju prvu cenzuru. Naime, zablistao je na naslovnoj strani magazina Dossier, samo za kratko. Poznati američki lanac knjižara Barnes & Noble povukao ga je sa svojih polica upravo zbog toga što je muškarac, a

NJUJORK - Andrej Pejić zaradio je svoju prvu cenzuru. Naime, zablistao je na naslovnoj strani magazina Dossier, samo za kratko. Poznati američki lanac knjižara Barnes & Noble povukao ga je sa svojih polica upravo zbog toga što >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je muškarac, a izgleda kao žena, mada ga je to proslavilo.

Na novoj naslovnici je crno-bela fotografija Srbina iz Tuzle u raskopčanoj košulji sa ženstvenom frizurom.

Skaj Perot, kreativni direktor i suosnivač Dossiera, ogorčen je zbog ove odluke.

"To je samo muškarac na naslovnici jer Andrej u telu izgleda kao muškarac, a u licu kao žena, a u obe je varijante prelep. Upravo zbog toga je naslovnica zanimljiva. Tražili su da časopis omotamo u neprozirnu foliju", naglasio je Perot.

Nastavak na Kurir...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.