Vežbanjem protiv depresije

Izvor: Mondo, 12.Avg.2014, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vežbanjem protiv depresije

Bolja telesna forma povezana je sa manjim rizikom za pojavu simptoma depresije, objavili su istraživači Univerziteta Severni Teksas.

Foto: Guliver/Getty/Thinkstock

Istraživači veruju da je ovakve nalaze moguće objasniti posledicama povećanja samopouzdanja i uticajem hormona povezanih s vežbom.

Pojedine ranije studije su utvrdile vezu proteina i hormona čija prisutnost raste posle vežbe s manjim rizikom za depresiju.

Novi nalazi se zasnivaju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << na podacima prikupljenima od oko 400 tinejdžerki, a istraživači veruju da je uočena veza prisutna kod oba pola.

Prema njihovim rečima, dobra telesna forma je bila povezana s manjim rizikom za simptome depresije i kod devojčica s ranijom dijagnozom depresije.

Takođe, dobra telesna forma je povezana s manjim rizikom za gojaznost, bolesti srca i boljim uspehom u školi.

Najnovije i najzanimljivije vesti iz sveta zabave, kulture, muzike, filma, lifestyle, putovanja i seksualnosti pratite na našoj Facebook stranici - MONDO Zabava, kao i na Twitteru @Mondo_zabava.

Nastavak na Mondo...



Povezane vesti

Vežbanjem protiv depresije

Izvor: NoviMagazin.rs, 12.Avg.2014

Bolja telesna forma povezana je sa manjim rizikom za pojavu simptoma depresije, objavili su istraživači Univerziteta Severni Teksas.

Nastavak na NoviMagazin.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.