Izvor: B92, 30.Mar.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sve više mobilnih u grobovima
Njujork -- Utvrđeno je da ljudi širom sveta sve češće traže da budu sahranjeni s mobilnim telefonima.
Trend je krenuo iz Južnoafričke Republike i brzo se proširio, pa su takvi slučajevi zabeleženi i u Irskoj, Australiji, SAD i Gani. Istraživac Martin Rejmond navodi da je sve počelo kao urbani mit, ali da je veoma brzo postalo praksa.
"Mnogo njih je čulo da to drugi rade, ali su se neki zaista odlučili na taj korak. U Južnoj Africi se kao razlog za sahranjivanje >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << s mobilnim telefonom najčešće navodila želja da pokojnik, ako se nekim slučajem vrati među žive, može da pozove pomoć. Tu je i ritual, poznat još od starih Egipćana, da se u grob nosi sve što bi na drugom svetu moglo biti od koristi. U Australiji je to neka vrsta fetiša jer pokojnik tako želi da na onaj svet ode s predmetom koji dobro oslikava njegov način života", kaže Rajmond.
Jedan čovek je tražio da bude sahranjen s mobilnim telefonom, lap-topom i rokovnikom.












