Izvor: B92, 05.Jan.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Španija: Trošite racionalno
Madrid -- Sezona rasprodaja u Španiji zvanično je počela odmah posle Nove godine, a stručnjaci upozoravaju na racionalno trošenje.
Potrošačka groznica traje još od početka decembra prošle godine, a više istraživanja pokazuje da oko šest odsto građana pati od tzv. opsesivno-kompulsivnog kupovanja, odnosno podložno je reklamama tipa "kupiš jedan, dobiješ još jedan" ili "sve za evro", navodi državna televizija.
Pred početak januarskih rasprodaja građani >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << su upozoreni da novac troše racionalno. Većina ispitanika jedne televizijske ankete priznaje da kupuje iako misli da nema novca, pa čak i ono što im nije potrebno. Veliki broj ljudi, prema rečima psihologa, leči frustracije kroz neograničenu kupovinu. Upozoreno je takođe, da Španci troše više nego što imaju, da su jedna od nacija u Evropskoj uniji koja najmanje štedi i da živi "za trenutak".










