Snežana Dakić: Odlučila sam da idem dalje

Izvor: Story, 14.Feb.2016, 12:11   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Snežana Dakić: Odlučila sam da idem dalje

Nakon što se posle kraće pauze vratila na televiziju kao autorka programa Ženske TV, voditeljka Snežana Dakić tvrdi da u sebi prepoznaje zrelost koja će joj pomoći da bude srećna u ljubavi i poslu, a najveća inspiracija za to joj je naslednica Laura

Foto: Luka Šarac

Tankim slojem snega prekriveni beogradski hipodrom, oštar zimski vazduh i sivo nebo koje kao da čuva stražu, za voditeljku Snežanu Dakić (46) i njenu ćerku Lauru (8) bili su idealno >> Pročitaj celu vest na sajtu Story << okruženje u kom će provesti jedno nedeljno popodne. U društvu dva punokrvna engleska konja, Big Bena i Panonije Bečejske iz Udruženja Bela griva, majka i ćerka čnile su veseli tandem koji se igra sa životinjama.

- Laura mnogo voli konje i jahanje. Prvi put oprobala se u tome još kada je bila u vrtiću i odmah joj se dopalo. Mislim da je za decu dobro da imaju kontakt sa životinjama jer im to daje neku dodatnu crtu plemenitosti. Zbog toga sam, između ostalog, ispunila njenu želju za sedmi rođendan i kupila joj psa, tako da sada kod kuće imamo patuljastu čivavu koja je božanstveni deo našeg života. Dokazano je da maženje kućnog ljubimca proizvodi hormon sreće – počinje razgovor crvenokosa dama, nastavljajući da hvali svoju mezimicu, koja pored spomenutog hobija, pohađa i časove plesa, svira klavir, a odnedavno i gitaru.

Boravak na stazi kojom jure konji bio je za Dakićevu prijatna distanca od poslovnih obaveza, s obzirom na to da je prethodne dane provela spremajući novi televizijski projekat. Reč je konceptu Ženska TV, koji će od prvog februara biti emitovan u okviru kablovske Telekom IPTV mreže.

- Osmislila sam dve emisije. Prva se zove Ko o čemu... i bavimo se temama koje su u vezi s partnerskim odnosima, ratom polova, roditeljstvom i sličnim konceptima tretiranim u popularnoj psihologiji. Druga je Modna komisija i njen naziv dovoljno ukazuje na sadržaj – objašnjava Dakićeva.

Autorka se na taj način uhvatila u koštac sa pitanjem šta je to što žene žele, pa će u okviru svojih novih emisija pokušati da pripadnicama nežnijeg pola ponudi neke od smernica za kvalitetniji život. U njenom slučaju, to deluje indikativno i simptomatično, imajući u vidu da se prethodne godine razvela od supruga Vladimira Mikića i pregrmela težak period. Uz to, ostala je i bez angažmana na TV Pink. Kako kaže, iz sopstvenog iskustva izvukla je mnogobrojne pouke. Ne priznaje da je pronašla novu ljubav i naglašava da je u ovom periodu u potpunosti usredsređena na ćerku i posao.

- Nastojim da osvestim žene i oslobodim ih zabluda u kojima poneki put žive nesvesno, a nekada ih i same kreiraju. Prethodno sam se i sama osvestila. Usamljenost je fenomen 21. veka. Važno je šta čovek radi kada je sam. Nekada si usamljen i kada si u društvu. Bitno je da žena radi na sebi, da poseduje kreativne misli i pronađe vremena za sebe samu. Na taj način moći će da funkcioniše mnogo bolje – smatra Snežana i dodaje:

- Sa godinama koje imam i životnim iskustvom koje je iza mene, mogu bez lažne sklonosti da tvrdim kako sada pravim mnogo kvalitetnije programe nego pre nekoliko godina. U skladu s tim, i privatno se osećam bolje. Život sada sagledam kudikamo kompleksnije i jasnije su mi mnoge stvari. Pročitala sam i naučila dosta toga. Stičem utisak kako sam sada dovoljno zrela da ljudima mogu nešto da poručim.

Piše: Stefan Tošović

Nastavak na Story...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Story. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Story. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.