SULJO KREĆE NA BEOGRAD

Izvor: Kurir, 01.Mar.2012, 10:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SULJO KREĆE NA BEOGRAD

Spreman za rat! Hurem nastavlja da osvaja Sulejmana nudeći Zumbul-agi zlato kako bi joj pomogao da postane sultanija. Njegov uslov je da Ukrajinka promeni veru i postane muslimanka.

Spreman za rat!

Hurem nastavlja da osvaja Sulejmana nudeći Zumbul-agi zlato kako bi joj pomogao da postane sultanija. Njegov uslov je da Ukrajinka promeni veru i postane muslimanka.

Ljubomorne žene u hamamu Aleksandri kradu prsten koji joj je poklonio >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sultan, a ona sumnja na Mehidervan.

Hatidže je odgovorila na Ibrahimovo pismo i njih dvoje se tajno sastaju u bašti. Paša joj obećava da njegova osećanja neće ugroziti njen položaj.

Mađarski kralj Lajoš šalje Sulejmanu „poklon“ - dokaz o smrti glasnika Berhana! Sultana obuzima bes. On odlučuje da se pripremi za ratni pohod, a cilj je mađarsko utvrđenje Beograd.

- Beograd je teško osvojiti! Dva puta smo ga napadali i nismo uspeli da ga osvojimo - kažu mu savetnici.

(R. S.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.