Ne krećite na put bez zimske opreme

Izvor: Mondo, 25.Feb.2017, 10:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ne krećite na put bez zimske opreme

Osetni pad temperature i padavine u vidu kiše i snega, obeležiće ovaj prvi dan vikenda, a meteorolozi najavljuju u planinskim predelima snežne padavine koje mogu doneti novi snežni pokrivač visine od 10 do 20 centimetara.

Foto: MONDO/P. Vujić

  Auto-moto savez Srbije apeluje danas na vozače da na put ne kreću bez obavezne zimske opreme.

Mokri ili snegom i ledom prekriveni kolovozi u velikoj meri povećavaju zaustavni put vozila, smanjuju >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << njegovu stabilnost i zahtevaju pažljivo upravljanje, pa se savetuje da vozači drže veće odstojanje i da ne ulaze u rizična preticanja.

Slab sneg ovog jutra provejava na području Crnog Vrha, Kopaonika i Zlatibora, kao i u višim predelima Sjenice, Požege i Valjeva.

AMS Sskreće pažnju i na učestalu pojavu odrona zemlje i kamena, usled čestih temperaturnih razlika, pa posebnu pažnju obratite na deonice koje prolaze kroz stenske useke i klisure.

Prohodnost na autoputevima i državnim putevima I i II reda je dobra, saobraćaj se odvija bez zastoja sa minimalnim vremenom zadržavanja na naplatnim rampama.

Veći oprez se savetuje i na deonicama na kojima je usled radova, izmenjen saobraćaj.

U nedelju 26. februara, od 07:00 do 17:00 časova, izvodiće se radovi na sanaciji oštećenog kolovoza (krpljenja udarnih rupa) vrućom masom, na državnom putu I A reda broj 1, na deonici od petlje "Mali Požarevac" do petlje "Umčari", u smeru Niš- Beograd.

U toku izvođenja radova za sabraćaj će naizmenično biti zatvarane krajnja leva (brza) i srednja (vozna) saobraćajna traka, uz postavljenu adekvatnu privremenu saobraćajnu signalizaciju.

Zbog radova na pružnim prelazima na teritoriji GO Lazarevac, u sklopu rekonstrukcije pruge Beograd- Bar, došlo je do prekida signalno - sigurnosnih uređaja. Vozači se mole da prilikom prelaska preko pružnih prelaza prilagode brzinu i način vožnje novonastaloj situaciji.

Prema poslednjim informacijama Uprave granične policije, na graničnim prelazima, na putničkim terminalima, trenutno, nema dužih zadržavanja od 20 minuta.



Izvor: YouTube

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.