Napuni stomak pa kreni u razgledanje Italije

Izvor: Mondo, 03.Okt.2012, 05:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Napuni stomak pa kreni u razgledanje Italije

Kada kreneš u obilazak Rima prvo se dobro najedi. Gladnim turistima koji budu jeli dok razlgedaju gradske znamenitosti, slede novčane kazne, pišu italijanski mediji.

Gladni turisti koji budu jeli dok obilaze spomenike u Rimu, poput Koloseuma, mogli bi od danas da zarade kaznu i do 500 evra, pišu italijanski mediji.

"Zabranjeno je podizati privremena skloništa, jesti i piti u zonama koje su od istorijske ili arhitektonske vrednosti", piše u naredbi koju je usvojila >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << gradska skupština i koja na snagu stupa danas.

Zabrana, koja će trajati do 31. decembra, podrazumeva i kazne koje variraju od 25 do 500 evra.

Slične kazne već su usvojene u nekoliko drugih italijanskih gradova, uključujući Firencu i Veneciju.

Dakle, u razgledanje Italije krenite punog stomaka.

(MONDO)

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.