Izvor: B92, 12.Jul.2006, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na sudu zbog smeća
London -- Jedna mlada Engleskinja morala da se pojavi na sudu zato što je u zelenu kantu za smeće bacila đubre koje se ne može reciklirati.
Ta kanta je namenjena isključivo za odlaganje stakla, kartona i plastike. Dona Čelis, prva osoba koja mora da odgovara na sudu zbog povrede Zakona o zaštiti životne sredine, usvojenog u Britaniji prošle godine, optužena je da je u kantu za reciklažu ispred svoje kuće bacila opuške, ostatke hrane, metalne predmete i delove starog >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << usisivača.
Prema rečima tužioca suda u Kalomptonu, u jugozapadnom delu Engleske, svaka od načinjenih povreda Zakona, a optužena je načinila ukupno šest, povlači novčanu kaznu od 1.450 evr). Dona Čelis je negirala optužbu, tvrdeći da nije odgovorna što su se navedeni otpaci pojavili u kanti za smeće ispred njene kuće.





