Izvor: B92, 03.Avg.2004, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krenula letilica ka Merkuru

Vašington -- Svemirska letelica "Mesendžer", koja će ispitivati Merkur, lansirana je sa Kejp Kanaverala, saopštila je NASA.

Za 30 godina, to je prva misija kojom će biti omogućeno ispitivanje Merkura, planete najbliže Suncu, saopštila je Američka svemirska agencija. Lansiranje je najpre bilo planirano za ponedeljak, ali je zbog loših vremenskih uslova odloženo za utorak ujutro.

Tropska oluja Aleks, jutros nije, međutim, imala uticaja na vremenske prilike na području gde se nalazi lansirna stanica Kejp Kanaveral, rekao je novinarima Džordž Diler, portparol centra "Kenedi" za ispitivanjke svemira.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.