Izvor: Mondo, 12.Jun.2017, 19:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Još jedan "plus" kod plus-sajz modela
Plus-sajz modeli pozitivno utiču na mentalno zdravlje žena, a ispostavilo se i da je njihovo angažovanje dobra marketinška strategija!
Feeling right at home
A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on Apr 9, 2017 at 6:47pm PDT
Svedoci smo eksplozije modnih kampanja u kojima su zvezde žene "normalne veličine", a njihovo pojavljivanje na naslovnim stranamane samo da je ohrabrujuće za žene koje ne izgledaju kao dečak u pretpubertetu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << već generalno pozitivno deluje na sve pripadnice lepšeg pola.
A post shared by A S H L E Y G R A H A M (@theashleygraham) on Apr 15, 2017 at 4:15pm PDT
Nova studija sa Univerziteta Floride kaže da već sam pogled na fotografije plus-sajz modela ima pozitivan efekat na psihološko zdravlje žena.
U istraživanju je učestvovalo 49 žena, studentkinja, od kojih su sve do jedne izjavile da bi želele da su mršavije.
Zatim im su im pokazane različite fotografije modela, od onih upadljivo mršavih, preko onih prosečne građe, do plus-sajz manekenki, a onda je trebalo da odgovore na pitanja u vezi sa time koliko su zadovoljne sopstvenim telom.
"Merenje psihofiziološkog odgovora ispitanica na prikazane fotografije, omogućilo nam je uvid u kognitivni i emocionlani odgovor koji izaziva izloženost modelima različitih konfekcijskih veličina u realnom vremenu", kaže dr Rasel Klejton, profesor sa Univerziteta Floride.
This @aerie bikini is serious just like my face #NOretouching #aeriereal #everyBODYhasaBEACHbody
A post shared by i s k r a (@iskra) on Jun 7, 2017 at 11:41am PDT
Ispostavilo se da žene više pažnje obraćaju na manekenke prosečne građe i plus-sajz modele u medijima, a duže ih i pamte od onih upadljivo mršavih.
Kada su im prikazane fotografije devojaka čija građa odgovara onome što uobičajeno podrazumevamo pod "manekenskim tipom", žene su se više skoncentrisale na poređenje sebe samih sa manekenkom čija im je slika pokazana, a samim tim, obraćale su manje pažnje na modele i slabije su ih pamtile.
I, očekivano, nakon gledanja tih fotografija, ispitance su bile manje zadovoljne sopstvenim telom i njihovo mentalno stanje bilo je slabije, prenosi britanski "Metro".
Saw quite a few of you asking what strapless bra I wear, so here it is the @aerie bandeau bralette. I love to avoid underwire but I understand some of you may like that so I have also got an underwired version which I will share pics soon to show the fit. What I love about these bandeaus is the that there is silicon to help stick so it stays up and the back of the bra is wide/ deep so for me it doesn't dig in or create lumps under my clothes... also it comes in a range of cute pastel colours so I like wearing it under a shirt or something and having it show a bit♀️ #everyBODYisbeautiful #aeriereal Oh & also for anyone wondering this camera is the SonyA6000✨ Oh and.. sorry lol I wear a medium in the bralette and a large in all undies x
A post shared by i s k r a (@iskra) on May 6, 2017 at 8:48am PDT
Ali, kad bi im bile prikazane slike modela prosečne ili plus-sajz građe, ispitanice nisu bile toliko kritički nastrojene prema sopstvenom telu, obraćale su više pažnje na modele, duže su im ostajali u sećanju i generalno bi nakon tih fotografija njihov doživljaj sopstvenog tela bio pozitivniji.
"Jasno je da postoji šira psihološka korist od prikazivanja realističnijih tipova tela u medijima", kaže dr Klejton.
Nalazi ovog istraživanja ne samo da sugerišu da bi angažovanje više modela "normalne građe" bilo korisno za mentalno zdravlje žena uopšte, već bi to mogla biti i moćna marketinška strategija.
---------------------------------------------------------------------------------
MONDO aplikacija ponovo na Google Play Store! PREUZMITE JE!


















