Izvor: B92, 18.Nov.2005, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Groblje na Internetu
Zagreb -- Čitanje čitulja, izražavanje saučešća i paljenje sveća za umrle u Hrvatskoj od sada je moguće i na Internetu.
U Hrvatskoj se pojavila nova Internet-stranica, koja nudi sve u vezi sa smrću i sahranama. Za mnoge praktična i korisna novina mnogima se čini pomalo morbidna. Na jučerašnji dan umro je glumac Klerk Gejbl, a na hrvatskom Internet-portalu umrli.com zainteresovani mu mogu zapaliti sveću ili pročitati obaveštenja o tome ko je umro i proveriti raspored >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << sahrana na lokalnim grobljima.
Takođe, saučešće je moguće izraziti elektronskom poštom, a i snalaženje po grobljima bi trebalo da postane lakše jer će se na pomenutoj stranici uskoro naći karte grobalja i objašnjenja kako do njih doći. Stavljanje čitulje na Internet je 50 odsto jeftinije nego u novinama.
Iako mnogi misle da su virtuelne sveće i hladno elektronsko izražavanje saučešća morbidni, ljudi koji rade na projektu, poput Mirana Husaka, ne misle tako.
Sve je podložno strogim proverama, pa nema bojazni da će na toj stranici neko pokušati da sahrani, na primer, živog političara ili estradnu zvezdu.











