Izvor: B92, 23.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Gde se najgore živi?
London -- U svetu se najkvalitetnije živi u Republici Irskoj, a najgore u Zimbabveu, pokazuje nova rang-lista lista "'Ekonomist".
List je angažovao stručnjake u stotinak zemalja, koji su istraživali uslove za kvalitetan život, kao što su materijalni položaj, porodičan život, građanske slobode, politička stabilnost, ravnopravnost polova, zdravstvene usluge, klimatski uslovi, nezaposlenost i drugo.
Na prvom mestu je Republika Irska, a slede Švajcarska, Luksemburg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Švedska. Australija na šestom mestu, Island na sedmom, a SAD na 13. Kanada je zauzela 14. mesto, sledi Novi Zeland, a Velika Britanija je, i pored visokih plata, dospela na 29. mesto zbog nezadovoljavajućih uslova za porodičan život.
Zimbabve se, zbog političke i ekonomske nestabilnosti, našao na poslednjem, 111. mestu, a ispred njega su Haiti, Bocvana, Nigerija, Tanzanija, a i Rusija, na 105. mestu.

















