DŽON LASETER NAGRAĐEN ZA ŽIVOTNO DELO

Izvor: Kurir, 26.Feb.2011, 21:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

DŽON LASETER NAGRAĐEN ZA ŽIVOTNO DELO

LOS ANĐELES - Kreativni direktor studija za animaciju Piksar i "Volt Dizni", režiser Džon Laseter, dobio je nagradu za životno delo na svečanosti u petak uveče u Los Anđelesu. Nagradu mu je dodelila kompanija Šorts internešenel koja je producent, promoter, distributer i emiter kratkometražnih filmova.

- Osećaj je fantastičan pošto volim kratkometražne filmove. Volim tu umetničku formu i ono što mi je donela kao režiseru. Mnogo sam naučio od snimanja kratkih filmova. To >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << su mali dragulji, izvanredne male ideje koje nisu namenjene dugometražnom filmu i koje su same po sebi savršene. Odličan kratkometražni film vas ostavlja nasmejanim i ostaje u vašem sećanju - rekao je Laseter, dvostruki dobitnik Oskara.

Nagrade Šorts internešenela dobili su i glumac i režiser Kenet Brana i glumice Melisa Leo i Džun Forej.

Džon Laseter je 1989. dobio Oskara za najbolji kratkometražni film "Limena igračka" i specijalnog Oskara 1996. za "Priču o igračkama" - prvi dugometražni film nastao kompjuterskom animacijom.

Režiser će se u noći između nedelje i ponedeljka u Los Anđelesu nadmetati za Oskara za "Priču o igračkama 3", u kategoriji najbolji adaptirani scenario. "Priča o igračkama 3" je u trci za nagrade američke filmske akademije i u kategorijama najbolji film, montaža zvuka, originalna pesma i dugometražni animirani film.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.