Ćelavost je znak dobrog zdravlja

Izvor: S media, 17.Mar.2010, 00:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ćelavost je znak dobrog zdravlja

Gubljenje kose velikj je udarac za muški ego, ali sad se mogu tešiti da je to u stvari dobar znak. Naučnici su, naime, dokazali da je ćelavost povezana s dobrim zdravljem .

Muškarci koji počinju da gube kosu u mladosti imaju 45 posto manje šanse da obole od raka prostate, tvrde američki naučnici koji su pronašli vezu između visokog nivoa testosterona kod muškaraca koji ranije oćelave i niskog rizika od pojave tumora.

U istraživanju je učestvovalo 2.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << muškaraca od 40 do 47 godina, od kojih je polovina imala rak prostate. Postotak tumora kod muškaraca koji su priznali da su počeli ćelaviti pre 30. godine upoređen je s onima koji nisu imali problema s gubljenjem kose. Pokazalo se da ćelavi muškarci imaju manji rizik od oboljevanja od raka prostate za 29 do 45 posto.

Polovina muškaraca do svoje 50. godine oćelavi, a polovina ih misli da zbog ćelavosti izgleda starije i manje privlačno suprotnom polu. Trojica od četvorice zbog toga imaju i problema sa samopouzdanjem.

Izvor: tportal.hr

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.