PRIŠTINSKI RADNICI TRAŽILI ZAŠTITU PRAVA

Izvor: Kurir, 01.Maj.2010, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

PRIŠTINSKI RADNICI TRAŽILI ZAŠTITU PRAVA

PRIŠTINA - Nekoliko desetina bivših radnika društvenih preduzeća na prvomajskom protestu u Prištini izrazilo je nezadovoljstvo svojim položajem i zahtevalo poboljšanja.

Radnici su tražili i usvajanje zakona o radu, otvaranje novih radnih mesta, promene u procesu privatizacije, formiranje socijalnog fonda, ali i sprovođenje međunarodnih konvencija o pravima radnika.

Protest je organizovala Unija nezavisnih sindikata Kosova, a skupu se pridružilo i nekoliko penzionera.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << />
Posle protesta održanog u podne, učesnici su marširali glavnim trgom Prištine, do zgrade Vlade Kosova.

Vlada je juče u skupštinsku proceduru poslala Predlog zakona o radu sa obrazloženjem da će njegovo "usvajanje i sprovođenje ovog zakona znatno uticati na poboljšanje položaja radnika na Kosovu".

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.