Otišli Turci a i nada za Prvi maj

Izvor: B92, 06.Maj.2015, 15:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otišli Turci a i nada za "Prvi maj"

Investitori iz Turske odustali su od kupovine fabrike "AHA Mura Prvi maj", ali su pristigle konkretne ponude za izdavanje proizvodnih hala u zakup.

Ovo je i krajnje rešenje i poslednji pokušaj da se ova fabrika sa 1.700 zaposlenih koji već deset meseci ne primaju plate, sačuva od definitivnog gašenja, saopštilo je rukovodstvo kompanije "AHA Mura Prvi maj".

"Predstavnici ministarstva su sve prisutne na poslednjem sastanku obavestili da potencijalni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << kupac iz Turske, u ovom trenutku nije zainteresovan za kupovinu kompanije, te je rukovodstvo prisutne informisalo o planu koji se bazira na izdavanju proizvodnih kapaciteta pre otvaranja stečaja, kao krajnje solucije za rešavanja statusa firme Aha Mura Prvi maj", navodi se u saopštenju.

"Ovaj predlog je podržan kako od strane Ministarstva privrede, tako i od strane predstavnika svih sindikata", kaže se u saopštenju i dodaje da je već sačinjen predugovor za izdavanje proizvodnih kapaciteta pirotske konfekcije u zakup.

"Na osnovu zaključka sa sastanka u Ministarstvu privrede sačinjen je predugovor za izdavanje proizvodnih kapaciteta u zakup, koji je poslat svim zaiteresovanim zakupcima i poslovnim partnerima, sa idejom da se što pre pokrene proizvodnja i uposli što veći broj radnika.

Zaiteresovani zakupci su već poslali konkretne ponude za upošljavanjem proizvodnih kapaciteta i početak ozbiljne proizvodnje u što kraćem periodu", kaže se u saopštenju koje je potpisala direktorka ove kompanije Maša Flegar.

Rukovodstvo pirotske konfekcije apeluje na radnike na još malo strpljenja, ali i upozorava da su se u fabrici pojavile razne grupacije koje rade u ličnom interesu, šire dezinfromacije i obmanjuju radnike kako bi zadovoljili svoje lične interese.

"Ovim saopštenjem, poslovodstvo se ograđuje od ovakvih izjava pojedinaca i poziva sve radnike, na još malo strpljenja jer se čini sve da se proizvodnja što pre pokrene. Sve objektivne i prave informacije biće plasirane putem medija, te da više ne nasedaju kojekavim obmanama i lažima samoproklamovanih lidera", stoji u saopštenju rukovodstva.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Turci neće pirotski "Prvi maj", hale u zakup

Izvor: Mondo, 06.Maj.2015

Rukovodstvo kompanije "AHA Mura Prvi maj" saopštilo je da su investitori iz Turske odustali od kupovine fabrike.

Nastavak na Mondo...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.