Izvor: Kurir, 25.Mar.2011, 09:53 (ažurirano 02.Apr.2020.)
OD PRVOG SEKSA PET ZARAZA!
VRANJE - Izgubio nevinost, a mogao je i glavu! Šesnaestogodišnjak S. N. iz Vratogoša pored Vranja zapamtiće svoj prvi seks za ceo život, jer ga je njegova partnerka, izvesna Maja, zarazila sa pet seksualno prenosivih bolesti. - Tu devojku, koja mi se predstavila kao Maja, stalno sam sretao u centru grada.
VRANJE - Izgubio nevinost, a mogao je i glavu!
Šesnaestogodišnjak S. N. iz Vratogoša pored Vranja zapamtiće svoj prvi seks za ceo život, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << jer ga je njegova partnerka, izvesna Maja, zarazila sa pet seksualno prenosivih bolesti.
- Tu devojku, koja mi se predstavila kao Maja, stalno sam sretao u centru grada. Uvek mi se smeškala. Na rođendanskoj žurki moje školske drugarice ponovo sam je video. Tražila je da pleše sa mnom. Počela je da me ljubi i dodiruje... Nekoliko dana kasnije sreli smo se posle škole. Krenuli smo ka našoj drugarici i sve vreme razmenjivali nežnosti. Međutim, nismo stigli do naše prijateljice, već smo završili u naselju Češalj, u jednoj pomoćnoj prostoriji koju klinci iz kraja često koriste za svoje „romantične susrete“. Prosto me je naterala, navodno zadovoljna zbog mog poklona, skupocenog parfema, da vodimo ljubav - kaže S. N.
On dodaje da su ovakvi susreti s Majom bili česti. Međutim, posle nešto više od mesec dana javili su se prvi zdravstveni problemi. Pritisnut sramotom, lečio se na svoju ruku, a lekarsku pomoć je zatražio tek posle višemesečne agonije.
- Bilo me je stid da kažem mojima, ali na kraju sam morao jer sam počeo doslovce da se raspadam - ispričao nam je S. N. i dodao da Maju od tada nije video.
Upravo zbog ovakvih slučajeva, kojih je sve više, stručnjaci u Pčinjskom okrugu već duže vreme pozivaju na oprez.
- Hlamidija je podmukla polna bolest, koja, ako se ne leči na vreme, izaziva sterilitet. Međutim, sve veći je broj i onih koji obolevaju od genitalnog herpesa, koji uzrokuje neplodnost, a može da izazove i karcinom. Žalosna je i činjenica da maloletnice sve češće obolevaju od kondiloma, koji se uglavnom javljaju kao posledica čestih promena partnera - navodi Lidija Stojanović, ginekolog Doma zdravlja u Vranju.
Trudne devojčice od 13 godina
Prema rečima doktorke Lidije Stojanović, u Vranjskom okrugu sve je više dece koja rađaju decu.
- To se već duže vreme dešava na ovom području. Međutim, pre nekoliko meseci zabeležena je još jedna krajnost - trinaestogodišnja devojčica ostala je u drugom stanju i u tim godinama rešila da rodi - navela je Stojanovićeva. Ona je dodala da zabrinjava i činjenica da je sve više maloletnica koje se zbog sve teže ekonomske i materijalne situacije bave najstarijim zanatom, ali da je zabeležen i povećan broj „muških prostitutki“.
Šta je sve zakačio
* Gonoreju ili triper (izaziva sterilitet, probleme sa srcem, može da dovede i do slepila)
* Trihomonas (izaziva infekciju prostate)
* Hlamidiju (izaziva sterilitet)
* Kandidu (izaziva infekciju mokraćnih puteva)
* Genitalni herpes (izaziva neplodnost i karcinom)
Pogledaj vesti o: Prvi maj

















