Krvav april u Iraku - 460 mrtvih

Izvor: B92, 01.Maj.2013, 21:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Krvav april u Iraku - 460 mrtvih

Bagdad -- U nasilju u Iraku prošlog meseca život je izgubilo 460 ljudi, dok je prvog dana maja u napadima poginulo 13 osoba.

Prema podacima AFP, dobijenim na osnovu bezbednosnih i medicinskih izvora, u napadima u aprilu ranjeno je 1.219 ljudi.

Najveći broj poginulih i ranjenih su civili, navela je francuska agencija.

Među poginulima su 54 policajca, 53 vojnika, 14 pripadnika al-Sahva milicije i dva člana kurdskih snaga bezbednosti, a među ranjenima 171 policajac, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 76 vojnika, osam boraca al-Sahve i pet pripadnika kurdskih snaga bezbednosti.

U martu 271 osoba je poginula, a 906 ranjeno u nasilju, ali ti podaci obuhvataju samo pripadnike snaga bezbednosti i civile.

Versko nasilje u Iraku eskaliralo je 23. aprila, kada su snage bezbednosti pokušale da sprovedu hapšenja sunitskih demonstranata u severnom gradu Havidži. U okršajima koji su izbili ubijeno je 23 ljudi, od kojih trojica vojnika.

Sukobi su se ubrzo proširili i na druge sunitske oblasti u zapadnim i severnim provincijama u Iraku.

U najgorem verskom nasilju u Iraku 2006. i 2007. godine, bilans poginulih svakoga meseca iznosio je preko 1.000, podsetila je francuska agencija.
Pogledaj vesti o: Prvi maj

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Krvavi april u Iraku - 460 mrtvih

Izvor: Akter, 01.Maj.2013

U nasilju u Iraku prošlog meseca život je izgubilo 460 ljudi dok je prvog dana maja u napadima poginulo 13 osoba

Nastavak na Akter...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.