Izvor: Beta, 29.Jun.2011, 14:38   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Italijani će proizvoditi traktore

BEOGRAD, 29. juna 2011. (Beta) - Italijanska kompanija za proizviodnju namenskih kultivatora i traktora "Goldoni" potpisala je u sredu sporazum kojim izražava spremnost da kupi 70,63 odsto ukupnog kapitala rakovačke fabrike malolitražnih motora "Dvadeset prvi maj" i u naredne tri godine investira u tu fabriku 10 miliona evra.

Sporazum su u Gradskoj skupštini Beograda potpisali su u sredu generalni direktor te italijanske kompanije Andrea Goldoni, ministar ekonomije i regionalnog razvoja Nebojša Ćirić i gradonačelnik Beograda Dragan Djilas.

Kako je rekao Ćirić ta italijanska fabrika, koja planira da proizvodi kutivatore i traktore u Srbiji, će u narednih 1,5 mesec kupiti "Dvadeset prvi maj", a početak proizvodnje je planiran za kraj ove ili početak naredne godine.

"Rakovica, koja je centar industrije Beograda, je u poslednjih 20 godina industrijski uništena i od fabrika koje su zapošljavale na hiljade ljudi sada samo nekoliko fabrika radi", naveo je on i dodao da će Goldoni sa pokretanjem investicionog ciklusa odmah krenuti u rekonstrukciju hala i dovodjenje novih mašina.

Gradonačelnik Beograda je istakao da fabrika "Dvadeset prvi maj" sada ima 42 zaposlena, i da je dokaz važnosti investicije "Goldonija" plan da u toj rakovačkoj fabrici zaposli 400 ljudi.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.