Bogata ponuda za prvomajske praznike

Izvor: Blic, 19.Apr.2010, 01:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bogata ponuda za prvomajske praznike

Predstojeći Praznik rada, kada se u Srbiji neće raditi tri dana, mnogi građani će iskoristiti za mini-odmor. Ponuda je raznovrsna, a specijalno za ovaj praznik hotelijeri su pripremili i posebne aranžmane. U skladu sa željama, ali i mogućnostima, građani tako mogu da provedu 1. maj na Kopaoniku, Divčibarama, Paliću, u Vrnjačkoj Banji…

ZLATIBOR

Zlatiborski hoteli „Mona" i Sportsko turistički centar „Zlatibor" ponudiće za predstojeće >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << praznike smeštaj u svojim objektima po cenovnicima jeftinijim od standarnih. Na zlatiborskom izletištu Vodice, gde se na prvomajskom uranku tradicionalno skupi na hiljade izletnika, kažu u Turističkoj organizaciji „Zatibor", Praznik rada biće obeležen koncertom jedne rok grupe i trubačkog orkestra.

Prvomajske paket aranžmane ponudio je i hotel „Mećavnik" u Mokroj Gori. U terminima od 29. aprila do 2. maja, odnosno 30. aprila do 3. maja, ovde se može odsesti za 9.000 dinara po osobi, koliko košta polupansionski smeštaj u sobama sa francuskim ležajem. Polupansionska usluga u klasičnoj dvokrevetnoj sobi staje 10.380 a u jednokrevetnoj 11.880 dinara.

Zlatibor

Hotel Za period Ukupna cena

STC „Zlatibor" 30.4. - 3.5. od 12.660 dinara

„Mona" 30.4. - 3.5. 14.430 dinara

„Mećavnik", Mokra Gora 30.4. - 3.5. 10.380 dinara

*Najam apartmana trodnevni od 25.000 do 30.840 dinara

Napomena: Za hotele, polupansion dvokrevetna soba po osobi

DIVČIBARE

Prema podacima divčibarske kancelarije „Valjevo-turista", oko polovine kapaciteta u privatnom smeštaju i u hotelima, apartmanima i odmaralištima, već je rezervisano za boravak turista tokom prvomajskih praznika. U „Valjevo-turistu" očekuju dolazak većeg broja turista sa strane, s obzirom na to da je planirano održavanje prvomajskog uranka i izbora za mis „Beli narcis". Što se tiče cene smeštaja na Divčibarama, prenoćište u privatnim vikendicama se kreće od 1.800 do 2.500 dinara po osobi, dok je najam cele kuće, u zavisnosti od njenog kapaciteta i lokacije, od 3.000 do 4.000 dinara. Noćenje sa doručkom u hotelima kreće se od 1.680 dinara u „Maljenu", do 3.200 dinara po osobi u „Divčibare".

Divčibare

Hotel Polupansion dnevno po osobi

„Maljen" 1.980 dinara

„Pepi" 2.500 dinara

„Bob Petošević" 2.800 dinara

„Divčibare" 3.400 dinara

*Prenoćište u vikendicama 1.800-2.500 dinara

KOPAONIK

Hotelijeri Kopaonika nude za prvomajske praznike zanimljive turističke sadržaje, koji su za 30 do 40 odsto jeftiniji u odnosu na minulu zimsku sezonu. Za dnevni zakup četvorokrevetnog porodičnog apartmana u JAT apartmanima, od 30. aprila do 7. maja, treba platiti 3.290 dinara, trokrevetnog 2.860, a dvokrevetnog 2.290 dinara.

Pored stotinak domaćih gostiju hotel „Beograd" u Brzeću dočekaće, prema rečima upravnika Ognjena Kostića i oko 50 turista iz Nemačke. Za goste su već po tradiciji organizovali prvomajski uranak.

Kopaonik

Hotel Vrsta usluge Cena po osobi

„Grand" četvrodnevni paket 10.800-14.440 dinara

„Olga Dedijer" dnevno pun pansion 1.700 dinara

„Putnik" dnevno pun pansion 3.000 dinara

„Beograd", Brzeće dnevno polupansion 1.500-1.980 dinara

Konak „Dobrodolac" dnevno pun pansion 2.000 dinara

VRNJAČKA BANJA

Bez prazničnih popusta, ali sa cenama koje mogu da zadovolje i one građane sa plićim džepom, kao i one koji hoće više luksuza, Vrnjačka banja dočekuje prvomajske praznike.

- One stare, klasične proslave praznika rada neće biti, ali će oni koji žele uz odmaranje i malo adrenalina u krvi moći da uživaju u raftingu na Ibru ili letu paraglajderom, što košta od 40 do 60 evra ili u panoramskom razgledanju što za 30 minuta leta košta 1.000 dinara po osobi. Ko neće u avion, u fijakeru kroz Banju može da se provoza za 250 dinara - kaže Goran Karavesović, direktor Turističke organizacije „Vrnjačka banja".

Kada je pak vanpansionska potrošnja u pitanju, kafa u banji košta od 30 -50 dinara, sokovi su od 70 do 90 dinara, pivo od 80 do 100.Cena kuvanih jela su 150 i 200 dinara, a roštilja od 250 do 450 dinara.

Vrnjačka banja

Hotel Polupansion dnevno po osobi

„Promenada" 1.266 dinara

„Fontana" 1.530 dinara

„Breza" 1.870 dinara

„Sani hil" 3.850 dinara

„Aleksandar" 4.300 dinara

*Privatni pansion od 15 do 30 evra

PALIĆ

U organizaciji preduzeća „Park Palić" tradicionalna proslava 1. maja na Paliću proteći će u znaku otvaranja 165. turističke sezone. Domaćini za prvomajski uranak najavljuju muzičko-folklorne i sportsko-rekreativne manifestacije i izlagačko-prodajne štandove.

Turistima koji nisu u mogućnosti da plate luksuzan smeštaj u objektima visoke kategorije najlepša turistička destinacija u Vojvodini nudi prenoćište u apartmanima po daleko nižim cenama, počevši već od 1.000 dinara po osobi.

Palić

Hotel Vrsta usluge Cena

„Park" noćenje sa doručkom, po osobi 3.160 dinara

Vila „Lago" tri noćenja sa doručkom, za dvoje 22.074 dinara

*Prenoćište 1.000 dinara po osobi

IVANJICA

Ivanjica sa okolinom jedna je od popularnijih destinacija za prvomajske praznike. Osim prirodnih lepota kojima ovaj kraj obiluje i tradicije dugogodišnjih uspešno organizovanih uranaka, Praznik rada u Ivanjici se slavi uz trubače i domaće specijalitete. Uranak će podrazumevati izlazak na prelepe proplanke okružene šumom uz obavezno prase ili jagnje na ražnju a naravno sve to će biti zaliveno domaćim vinom i rakijom.

Ivanjica

Hotel Vrsta usluge Cena

„Park" od 30.4. - 3.5. pun pansion 19.890 dinara

*Privatni smeštaj / od 1.300 do 2.200 dinara
Pogledaj vesti o: Vrnjačka Banja

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.