Život u kasarni i tokom zime?

Izvor: RTS, 18.Avg.2014, 10:54   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Život u kasarni i tokom zime?

Tri meseca posle poplava, u kasarni "Bora Marinković" u Obrenovcu smešteno je oko 450 Obrenovčana, među kojima je oko 80 dece. Uglavnom je reč o ljudima koji su pre poplava živeli kao podstanari ili u nehigijenskim naseljima.

U prihvatnom centru uglavnom borave žene i deca. Muškarci, kažu, uglavnom negde nadniče kako bi zaradili neki dinar kod onih koji obnavljaju kuće posle majskih polava. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

"Ja sam bila podstanar, plaćala sam kiriju. I na kraju ne znam gde sam, i da li sam na ulici i hoću li dobiti nešto?", pita se starija meštanka.

U kasarni ima osamdesetak dece, od kojih su najmlađa rođena baš u toku poplava.

"Imam petoro dece. Najmlađi se rodio u toku polava. I nikakvu pomoć nisam ni dobila. Sada će mi dvoje dece krenuti u školu. Ja ne znam odakle ću ih poslati u školu", kaže mlada majka koja je kao i većina ljudi iz kasarne pre poplava živela kao podstanar.

Ipak, Obrenovčani smešteni u kasarni imaju poneku primedbu. Najčešće na hranu.

"Mleka ovde nema. Ja kupujem deci svaki dan po četiri litra mleka, a ove konzerve mi ne jedemo", kaže jedan od Obrenovčana.

Njegov sugrađanin je sličnog mišljenja.

"Hrana ko hrana, dobija se pasulj u konzervi, paštete, sardine. Pišu novine, koliko sam ja čitao, kako ovde dobijamo kuvano, a od toga ovde nema ništa", tvrdi jedan od mladića.

Sudbina ovih ljudi za sada je neizvesna jer nemaju gde da se vrate. Kako sada stvari stoje, oni će u kasarni provesti i zimu.
Pogledaj vesti o: Dinar

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.