Izvor: RTS, 18.Avg.2014, 10:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Život u kasarni i tokom zime?
Tri meseca posle poplava, u kasarni "Bora Marinković" u Obrenovcu smešteno je oko 450 Obrenovčana, među kojima je oko 80 dece. Uglavnom je reč o ljudima koji su pre poplava živeli kao podstanari ili u nehigijenskim naseljima.
U prihvatnom centru uglavnom borave žene i deca. Muškarci, kažu, uglavnom negde nadniče kako bi zaradili neki dinar kod onih koji obnavljaju kuće posle majskih polava. >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<
"Ja sam bila podstanar, plaćala sam kiriju. I na kraju ne znam gde sam, i da li sam na ulici i hoću li dobiti nešto?", pita se starija meštanka.
U kasarni ima osamdesetak dece, od kojih su najmlađa rođena baš u toku poplava.
"Imam petoro dece. Najmlađi se rodio u toku polava. I nikakvu pomoć nisam ni dobila. Sada će mi dvoje dece krenuti u školu. Ja ne znam odakle ću ih poslati u školu", kaže mlada majka koja je kao i većina ljudi iz kasarne pre poplava živela kao podstanar.
Ipak, Obrenovčani smešteni u kasarni imaju poneku primedbu. Najčešće na hranu.
"Mleka ovde nema. Ja kupujem deci svaki dan po četiri litra mleka, a ove konzerve mi ne jedemo", kaže jedan od Obrenovčana.
Njegov sugrađanin je sličnog mišljenja.
"Hrana ko hrana, dobija se pasulj u konzervi, paštete, sardine. Pišu novine, koliko sam ja čitao, kako ovde dobijamo kuvano, a od toga ovde nema ništa", tvrdi jedan od mladića.
Sudbina ovih ljudi za sada je neizvesna jer nemaju gde da se vrate. Kako sada stvari stoje, oni će u kasarni provesti i zimu.
Pogledaj vesti o: Dinar




