Vučić: Isplaćeno 67 miliona za oštećenja u Krupnju

Izvor: Blic, 01.Nov.2014, 17:47   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Isplaćeno 67 miliona za oštećenja u Krupnju

Predsednik Vlade Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Krupnju da je država isplatila oko 67,5 miliona dinara za 304 domaćinstva u toj opštini, koja su oštećena tokom majskih poplava.

"Zadovoljan sam izvođenjem radova i ponosan kako izgleda gradilište i na radnike koji na njemu rade", kazao je Vučić prilikom obilaska gradilišta na kome je u toku izgradnja 17 kuća za gradjane čija su domaćinstva oštećena tokom poplava.

Premijer je najavio da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << će narednih dana početi izgradnja još deset kuća na seoskom području, kao i da ce država naći načina da pomogne izgradnju još osam ili devet kuća koje su oštećene od klizišta.

Vučić je podsetio da je poljoprivrednicima tog kraja pomoć stizala u gorivu, semenskom materijalu i djubrivu, dodajući da će biti uredjena korita i nasipi rečica koje su izazvale najveću pometnju tokom majskih poplava.

On se zahvalio građanima Krupnja na strpljenju i na tome što su "verovali u svoju državu" a posebnu zahvalnost uputio je Fondaciji šeika Bin Zajed Al Nahjana, ambasadoru Ujednijenih Arapskih Emirata (UAE) u Beogradu Džumi Rašidu i Kancelariji Programa za razvoj UN u Srbiji.

Izgradnju 17 kuća u Krupnju sprovodi Kancelarija Programa za razvoj UN (UNDP) u Srbiji, a finansira Fondacija šeika Bin Zajed Al Nahjana, posredstvom Ambasade UAE, uz podršku Kancelarije Vlade Srbije za pomoć i obnovu poplavljenih područja.

Tipske kuće kvadrature od 60, 80 i 100 kvadrata, grade se od 6. oktobra, izvodjač je gradjevinsko preduzeće "Banković" iz Surdulice a rok za završetak radova je 60 dana.

Poplave i klizišta srušile su 39 a oštetile 168 kuća u opštini Krupanj.

Prema procenama lokalnog kriznog štaba, šteta na teritoriji Krupnja iznosi 1,5 milijardu dinara, što je gotovo tri puta više od godišnjeg budžeta te nerazvijene opštine na severozapadu Srbije.

Krupanj su danas posetili i ambasador UAE Džuma Rašid Sejf Zajid Al Daheri, stalna koordinatorka UN i stalna predstavnica Programa UNDP Irena Vojačkova-Solorano, direktor Kancelarije za pomoć i obnovu poplavljenih područja Marko Blagojević i ministar rada Aleksandar Vulin.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ovo je gvožđara u kojoj je Vučić radio za 2 funte

Izvor: Blic, 01.Nov.2014

Gvožđarska radnja u kojoj je premijer Srbije nekada nadničio za dve funte na sat još postoji. Vlasnik se promenio, a Indijci koji tu danas rade bili su iznenađeni kada su čuli ko je bio na njihovom mestu...U Kenzingtonu, elitnom delu Londona u kome su smeštene brojne ambasade, prirodnjački muzej,...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.