Izvor: B92, 08.Feb.2015, 15:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vlada: Pomoć Makedoniji i Albaniji
Vlada Srbije uputiće pomoć u iznosu od po 50.000 evra Makedoniji i Albaniji zbog poplava koje su pogodile ove dve susedne države, saopšteno je nakon sednice.
Kako je navedeno, odluka o jednokratnoj pomoći je doneta na predlog predsednika Vlade Srbije Aleksandra Vučića.
Vlada je na današnjoj sednici usvojila i Program rasporeda i korišćenja sredstava budžetskog fonda za lečenje oboljenja, stanja ili povreda koje se ne mogu uspešno lečiti u našoj zemlji.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
U ovoj godini u budžetu su za tu svrhu predviđena sredstva od 875.750.000 dinara.
U saopštenju je navedeno da je doneta odluka i da se posebna priznanja umetnicima za vrhunski doprinos nacionalnoj kulturi, takozvane nacionalne penzije, umanje za 10 odsto.
Odluka o umanjenju nacionalnih penzija, koje su do sada iznosile 50.000 dinara, doneta je u skladu sa politikom štednje koju sprovodi Vlada Republike Srbije.








