Izvor: B92, 05.Jan.2010, 18:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
U Albaniji evakuacije zbog poplava
Tirana -- Stotine ljudi evakuisane su iz delova severozapadne Albanije koji su zahvaćeni poplavama, saopštile su vlasti.
Dodaje se da vojska i policija pomažu lokalnim vlastima da evakuišu ljude iz oblasti duž reke Drim, u kojima su jake kiše izazvale poplave. Vlasti su, takođe, navele da očekuju da visoka plima sa Jadranskog mora do kraja nedelje još više pogorša situaciju.
Hidroelektrane koje se nalaze na reci Drim i obezbeđuju ukupne količine struje za Albaniju nisu ugrožene u poplavama, navele su vlasti.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.





