Izvor: B92, 18.Maj.2014, 20:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
TENT B nije ugrožen, Kostolac oprez
Dodatno se obezbeđuju i štite objekti elektroenergetskog sistema Srbije, kaže Predrag Marić. Bratislav Dikić napominje da se neće dozvoliti plavljenje Kostolca.
"Zbog više problema tokom celog dana i zbog pasivnog delovanja Kriznog štaba Kostolca rešili smo da formiramo Operativni tim da bi bili što operativniji u izvršenju naših zadataka", saopštio je novinarima savetnik direktora policije Bratislav Dikić.
"Sistem je žestoko napadnut poplavama i mora da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << se brani", kaže načelnik Sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić. Prema njegovim rečima, danas je obišao termoelektrane Nikola Tesla (TENT) A i B kod Obrenovca, kao i Kostolac. TENT B nije ugrožen, rekao je Marić, dodajući da se preventivno gradi nasip od 15.000 džakova kako bi ze zaštitio TENT A. Kod TENT-a se radi na dodatnom obezbeđenju i postavljanju još oko 15.000 vreća sa peskom, rekao je Marić i izrazio uverenje da će obezbeđenje Kostolca biti završeno do ponoći ili pola sata kasnije. Marić je dodao da je to izuzetno važno za stabilnost i bezbednost elektroenergetskog sistema u Srbiji. U cilju zaštite Termoelektrane B Kostolac i okolnih mesta danas posle podne uspostavljen je Operativni tim.
"Zbog više problema tokom celog dana i zbog pasivnog delovanja Kriznog štaba Kostolca rešili smo da formiramo Operativni tim da bi bili što operativniji u izvršenju naših zadataka", saopštio je novinarima savetnik direktora policije Bratislav Dikić. On je istakao da je cilj tog tela da se zaštite Termoelektrana Kostolac B i okolna mesta. Prema njeglovim rečima radi se o mestu Drmno i kompletnog prostora oko njega, kako ne bi došlo do plavljivanja. Dikić je podvukao da se neće dozvoliti plavljenje Termoelektrane. Trenutno, kako je objasnio, se radi novi nasip koji će biti na okolnom putu, u dužini od pet kilometara. Na izgradnji tog nasipa angažovano je 50 teških kamiona i preko 30 mašina. Takodje se pune i džakovi sa peskom, kao dodatna zaštita, a Dikić je ukazao da ima i dosta dobrovljaca iz Kostolca koji su se odazvali. "Za sada je sve pod kontrolom", poručio je on. Prema njegovim rečima, iz preventive izvršena je priprema takozvanog kineskog naselja za eventualnu evakuaciju. Isto tako tim je obišao i gradjane u selu Drmno, koje, kako je ukazao, ima već jedan nasip oko sela. "Voda još nije došla do njega, a i selo je još bezbedno, pošto se nalazi na višoj tački od poplavljenog dela", kazao je Dikić. Potpredsednik Skupštine Srbije Veroljub Arsić objasnio je da se ide u realizaciju plana koji je još jutros osmišljen, a čiji je cilj da se iskoristi staro korito reke. "Očistićemo ga radnim mašinama kako bi sav višak vode bio preusmeren u to staro korito i kako bi na taj način sprečili posledice koje bi mogli da imamo", istakao je on. Arsić je odbacio spekulacije da postoji ideja da se plavi most Drmno, i rekao da je plan da se zaštite naselja i sva tehnička postrojenja. "Za sada su uradjena preventivna evakuisanje gradjana koji su živeli u industrijskom delu, pored Termoelektrane, gde treba da prodje ta voda. Oko 200 ljudi zbrinuto je u alternativnim smeštajima", rekao je on. Arsić je podvukao da dokle god ne dodje do ozbiljnog pada nivoa vode ne postoji prestanak opasnosti.
Pogledaj vesti o: Poplave
TENT B nije ugrožen, oprez u Kostolcu
Izvor: GdeInvestirati.com, 18.Maj.2014
BEOGRAD - Dodatno se obezbeđuju i štite objekti elektroenergetskog sistema Srbije, kaže Predrag Marić. Bratislav Dikić napominje da se neće dozvoliti plavljenje Kostolca. Read More..








