Spaseni svi rudari u Kini

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 22.Nov.2010, 12:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Spaseni svi rudari u Kini

PEKING -

Na jugozapadu Kine danas je spaseno svih 29 rudara koji su više od 24 sata bili zarobljeni u poplavljenom rudniku uglja.

Spasioci su sve rudare izvukli u akciji koja je trajala oko sat vremena, a nakon toga je oko rudnika nastalo neopisivo slavlje, javlja Rojters.

Rudnik je naglo poplavljen juče, a sinoć su spasioci počeli da pumpama crpe vodu iz okna. Jutros je nivo vode u rudniku dovoljno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pao, pa su spasioci mogli krenuti u akciju spasavanja.

U rudniku je radilo 35 rudara pre nego što su ga poplavile podzemne vode. Zarobljena su ostala 22, a s njima i sedam spasilaca koji su krenuli u pomoć odmah nakon nesreće. Trinaest rudara uspelo je pobeći od potopa.

Kineski rudnici su među najopasnijima na svetu. Samo prošle godine u njima je živote izgubilo čak 2.600 rudara.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.