Izvor: Nezavisne Novine, 20.Okt.2016, 12:39   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedmoro ljudi poginulo u udaru tajfuna

VIGAN - Super tajfun "Haima" pogodio je sinoć sjeverne Filipine praćen snažnim vjetrom i kišom, što je izazvalo pogibiju sedmoro ljudi, poplave, klizišta i nestanak električne energije.

Zasljepljujući vjetar i kiša probudili su strahove da bi se katastrofa iz 2013. godine mogla ponoviti, kada je snažan tajfun pogodio ovu oblast.

Nekoliko sela odsječeno je od ostatka zemlje iščupanim stablima, klizištima i >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << poplavama, onemogućavajući dopremanje humanitarne pomoći, javlja Bi-Bi-Si.

Preventivna evakuacija spriječila je da broj žrtava bude veći, izjavili su zvaničnici.

Oko 20 tajfuna i oluja pogodi Filipine svake godine, na kojima postoji i konstantna opsanost od zemljotresa i vulkanskih erupcija.

Nastavak na Nezavisne Novine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Nezavisne Novine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Nezavisne Novine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.