Izvor: Nezavisne Novine, 01.Mar.2016, 10:21 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sava u Gradišci prešla kotu vanredne odbrane od poplava
GRADIŠKA - Vodostaj Save u Gradišci prešao je kotu vanredne odbrane od poplave za tri centimetra, dok su ostale rijeke u Republici Srpskoj ispod kote redovne odbrane od poplava, saopšteno je iz Uprave Civilne zaštite Republike Srpske.
Vodostaj Save izmjeren jutros u 6.00 časova iznosio je 733 centimetra. Rijeka se izlila u nebranjenom području mjesta Orahova i Mačkovac, te sela Orubica prema >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << kojem je onemogućen putni prilaz, ali nisu ugroženi objekti ni stanovništvo.
Blagi porast vodostaja za sada je kontrolisan.
Rijeka Sava je i u Srpcu jutros u blagom porastu. Njen vodostaj u 7.00 časova bio je ispod kote redovne odbrane od poplave. Voda se izlila u nebranjenom području sela Bajinci, Kobaš i Gaj, a ugroženog stanovništva i objekata nema.
Iz Republičke uprave Civilne zaštite ističu da motre situaciju, te da je pojačano osmatranje i obavještavanje.
Nastavak na Nezavisne Novine...
Sava u Gradišci prešla kotu vanredne odbrane od poplava
Izvor: Cafe.ba, 01.Mar.2016
Vodostaj Save u Gradišci prešao je kotu vanredne odbrane od poplave za tri centimetra, dok su ostale rijeke u Republici Srpskoj ispod kote redovne odbrane od poplava, saopšteno je iz Uprave Civilne zaštite Republike Srpske.












