Privreda pokazala solidarnost

Izvor: B92, 18.Maj.2014, 16:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Privreda pokazala solidarnost"

Beograd -- Privreda pokazala solidarnost sa svim ugroženima na najlepši način, ocenio je predsednik Privredne komore Srbije Željko Sertić.

Veliki broj preduzeća iz čitave zemlje odazvao se apelu PKS i Ministarstva privrede i šalje pomoć u opremi i u novcu za stanovništvo ugroženo poplavama, tako da u narednih nekoliko dana ima dovoljno vode i hrane, opreme za bebe i higijenskih sredstava, rekao je Sertić.

Sertić je poručio da je potrebno da svi proizvodni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogoni, sva preduzeća koja mogu da rade, ne zaustavljaju proizvodne procese i da nađu alternativne načine da se proizvodnja nastavi, jer su to uslovi za buduću obnovu.

"Radimo 24 sata i u koordinaciji sa preduzećima koja doniraju pomoć, upućujemo ih u MUP, na centre koji su već organizovani od strane države. Ukoliko firme ne mogu da dođu do tih telefona, jer su često zauzeti zbog velikog broja poziva, onda ih direktno upućujemo ili u Beograd ili na Vojsku Srbije", rekao je Sertić za RTS.

On je istakao da najveći deo firmi nije želeo da se zna da su dali bilo kakvu pomoć i da je privreda pokazala solidarnost sa svim ugroženima na najlepši način.

"Videćemo u narednom koraku koliko je ugroženih objekata i kakva je vrsta oštećenja. Već možemo da kažemo da je katastrofalna situacija u poljoprivredi, jer je hiljade hektara potopljeno i ono što je zasejano biće uništeno, a za desetak dana imaćemo objedinjene podatke, šta je potrebno preduzeti", ukazao je Sertić.

PKS i Ministarstvo privrede pozvali su sva privredna društva da se uključe u akciju prikupljanja pomoći ugroženom stanovništvu sa poplavljenih područja Srbije. Komora je uputila i poziv za pomoć međunarodnim asocijacijama u kojima je član i svim privrednim komorama u svetu sa kojima sarađuje, kao i našim poslovnim ljudima u dijaspori koji su uvek pokazivali solidarnost.
Pogledaj vesti o: Poplave

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.