Poplavljeno 18.300 hektara useva

Izvor: Kurir, 04.Jun.2014, 11:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poplavljeno 18.300 hektara useva

JAGODINA - Na području Pomoravskog okruga poplavljeno je 18.300 hektara pod žitaricama, strnim žitima, industrijskim i krmnim biljem i povrćem, procenjene štete su veće od 800.000.000 dinara.

Prema izveštaju Poljoprivredno stručne savetodavne službe u Jagodini, poplavljeno je 9.500 hektara pod kukuruzom, pšenicom i drugim strnim žitima 4.900 krmnim i industrijskim biljem 2.470 i povrćem >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 1.390 hektara.

Na poljima je još puno voda, koja se sporo povlači, a tamo gde se povukla ostale su žute, a ponedge i totalno istrule i uništene biljke.

Stručni saradnik za ratarstvo Poljoprivredno stručne savetodavne službe Milanka Miladinović kaže da će odrdejene površine koje su bile pod kukuruzom biti presejane ranim sortama hibrida iz grupe "tristo" ili "četrsto" šta se nađe na tržištu, ali prethodno treba sačekati da se voda povuče i tlo prosuši.

Ona je napomenula da je nesreća što su poplavjena polja u najplodnijim delovima

Pomoravlja i Resave.

U Pomoravskom okrugu pod kukuruzom je 53.000 hektara, pod pšenicom i ostalim strnim žitima je oko 20.000 hektara, a 15 odsto je uništeno, navela je Miladinović.

"Što se tiče pšenice i drugih strnih žita, treba još čekati da se vidi, tu nema

pomoći ili su uništeni totalno ili su prinosi znatno smanjeni", rekla je ona novinarima.

Miladinović je dodala da je na velikim površinama pšenica polegla, a ima i veliki napad bolesti, na primer rđe.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

Jagodina: Poplavljeno 18.300 hektara useva

Izvor: BKTV News, 04.Jun.2014

 Na području Pomoravskog okruga poplavljeno je 18.300 hektara pod žitaricama, strnim žitima, industrijskim i krmnim biljem i povrćem, procenjene štete su veće od 800.000.000 dinara.. Prema izveštaju Poljoprivredno stručne savetodavne službe u Jagodini, poplavljeno je 9.500 hektara pod kukuruzom,...

Nastavak na BKTV News...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.